Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášská degustace v Domě umění

3. 12. 2016

Mikulášský košt 2016

V páteční podvečer 2.12. se sešlo několik desítek milovníků vín v Domě umění ve Znojmě, aby ochutnali a ohodnotili mladá vína. Tradiční Mikulášský košt pořádal náš spolek Sdružení Znojemských vinařů, který pro degustaci získal vzorky mladých vín i vin ročníku 2015 od Vinařství Dobrovolný, VS Lechovice, Modrý sklep Nový Šaldorf, Znovín Znojmo a Vinařství Simenon. V příjemné a sváteční atmosféře vína komentoval a večerem provázel předseda spolku Ing. Jaromír Čepička.

Po degustaci všichni přítomní hlasováním určili nejlepší vzorky vín. První místo mezi bílými viny získal Hibernal 2015 v pozdním sběru z viniční trati Kraví hora, vinařství Modrý sklep Nový Šaldorf.  Druhé místo obsadil Sauvignon 2015 v pozdním sběru ze stejného vinařství. A třetí místo bylo přisouzeno Chradonnay 2015, výběr z hroznů z Vinařství Dobrovolný.

V kategorii růžových a červených vín první místo získalo Moravské zemské víno Svatovavřinecké 2015 ze Znovínu Znojmo, druhé místo polosuché rosé Zweigeltrebe z viniční trati Kacířky v obci  Nosislav Znovínu Znojmo a třetí místo rosé Svatovavřinecké z VS Lechovice. Poděkování patří vinařstvím, která vína dodala, organizátorům a všem kteří neváhali přijít a ochutnat dobrá vína.(ijh)

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulášská degustace v Domě umění