Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zámecká vinařská romance má vítěze

27. 7. 2011

V rámci Zámecké vinařské romance 2011 dne 25.7.2011 zasedla na radnici v Jevišovicích odborná komise pro hodnocení Rýnských ryzlinků znojemské oblasti, aby vybrala nejlepší vzorky. Komise byla složena z členů Sdružení znojemských vinařů a členů VOC Znojmo, za všechny lze jmenovat např. „vedení“ obou výše zmiňovaných vinařských organizací znojemska -  Ing.  Jaromíra Čepičku a  Bc. Františka Koudelu.

Předsedou odborné  komise byli za Sdružení znojemských vinařů Ing. Jaromír Čepička a za VOC Znojmo šéfredaktor časopisu WINE and Degustation Michal Šetka. Šestnáctičlenná  komise podrobila všechny vzorky RR přísnému hodnocení a jako nejlepší byl vybrán vzorek RR  společnosti AGRA Horní Dunajovice, a.s.,s průměrným hodnocením 1,73 bodů. V těsném závěsu na druhém místě skončil vzorek společností Vinařství  Lahofer, a.s., Dobšice (hodnocení 1,81 bodů) a na třetím místě vzorek RR společnosti  Vinné sklepy Lechovice, a.s., hodnocení 1,98 bodů.

S ohledem na skutečnost, že komise byla složena oproti minulým ročníkům pouze z odborníků, je hodnocení přísnější, ale i mezi ostatními se najdou vzorky na výborné úrovni. Tímto bychom chtěli poděkovat všem vinařům, kteří nám poskytli vzorky i komisařům za účast při hodnocení RR.

Vzorky poskytnuté vinaři mohou všichni zájemci z řad veřejnosti ochutnat na veřejné ochutnávce, která se koná dne 30.7.2011 na Starém zámku v Jevišovicích od 17:00 hodin.

 

 

                                                                                                              Mgr. Pavel Málek, starosta